Hakkımızda

Kimiz?

TİBET MİMARLIK pozitif enerjiyle beslenen, pozitif düşünen ve bu anlayışla hizmet vererek müşterilermize pozitif mekanlar yaratan bir ekip.

TİBET MİMARLIK yaratıcılık, kalite ve mükemmeliyeti prensip edinmiş bir mimari ve iç mimari tasarım firması. 

TİBET MİMARLIK genç ve yaratıcı kadromuzla farklı konseptlerde birçok kurum ve kişiye hizmet veren bir kurum.

Ne Yapıyoruz?

TİBET MİMARLIK beraber çalıştığı kurumun kurumsal kimliğe uygun mekan konsepti geliştirmektedir. Bunu yaparken, kurumun mevcut kimliği, pazarlama ve tanıtım stratejileri ve gelişim planını da mekan konseptiyle birlikte ele alarak, disiplinler arası bir çözüm ortaklığı ile hizmet vermeyi prensip edinmekte. Projelerimizde detaydan bütüne varan tüm aşamalarda profesyonel bir anlayış ve konsept bütünlüğü ön plandadır.

Bir proje ele alınırken, fonksiyonel ve biçimsel açıdan en doğru sonuca ulaşmak, bunu gerçekleştirirken zaman ve maliyet açısından en doğru sistemi kurmak gerekmektedir. Bu anlamda projenin başlangıçtan sona geçireceği evreleri belirleyerek, bu sistemi kurmak hedeflenmektedir. Evrelerin tümünü gerek bünyemizde, gerek çözüm ortaklıkları içinde ele alarak müşterilerimize tam hizmet anlayışıyla, takım halinde çalışmayı prensip edinen firmamız proje bütününde kalite anlayışını korumaktadır. Çözüm ortaklıklarımızla, kurumsal kimlik ve marka danışmanlığı hizmeti yanı sıra, yatırım danışmanlığı hizmeti de vermekteyiz. Herhangi bir yatırım için gerekli olabilecek pazar araştırması, konsept oluşturulması, mimari proje, proje yönetimi, inşaat, peyzaj, finansal danışmanlık, maliyet analizi ve fizibilite çalışmalarını çözüm ortaklarımız ile birlikte ekip oluşturarak çözebilmekteyiz.

Hizmetlerimiz 

+ TASARIM

+ MİMARİ TASARIM

+ İÇ MİMARİ TASARIM

+ MOBİLYA TASARIMI

+ KONSEPT TASARIMI

+ PROJE YÖNETİMİ

+ DANIŞMANLIK

+ KONTROLLÜK

+ TAAHÜT

Nasıl Yapıyoruz?

TİBET MİMARLIK analizle başlar.

Analiz projenin ilk adımıdır. Tasarlanacak mekanın yerleşim ve çevre şartları açısından tasarlanma amacına uygunluğu araştırılır. Hedefe uygun bir araştırma yapılarak, araştırma dosyası haline getirilir. Kurumlar ile çalışılırken kurumsal kimlik mekan kimliği haline dönüştürülmek üzere tüm bilgiler bir araya toplanır.

TİBET MİMARLIK tasarımcıdır.

Tasarım yeni bir mekanın yaratılmasındaki en önemli safhadır. Yaratıcılığımız ve estetik kuralları çerçevesinde belirli bir konsept oluşturarak, biçimi fonksiyona çeviririz. 

Tasarımda hedefimiz iyi tasarlanmış bir yalınlıktır. Tasarım safhası konseptten başlayarak A’dan Z’ye tüm detayları, renk ve malzeme seçimlerini de içerir. Doğru belirlenmiş mekan sorunlarına doğru çözümleri getirmek ve bunu hedef doğrultusunda en doğru biçime çevirmek amaçtır. 

TİBET MİMARLIK proje dosyası hazırlar.

Hizmet verilen kurum ve kişilere, oluşacak mekanın ifade edilmesi ve projenin uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan tüm teknik çizimler (plan, görünüş, detay) ve sunum dosyası (üç boyutlu fotogerçekçi çizim ve görüntüler)nın hazırlanması aşamasıdır. 

TİBET MİMARLIK projeyi uygular. 

Bu, hayallerin gerçeğe döndüğü safhadır. Projenin en iyi şekilde uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan tüm organizasyonu yapar. Uygun malzemeyi seçer, imalat ekiplerini bulur ve projenin en kaliteli işçilikle ve zamanında uygulanmasını sağlar. İmalat süresince ekipleri zaman ve kalite ve kriterleri çerçevesinde denetler. Böylece hedeflenen sonuca zamanında ve mükemmeliyetle ulaşılır.  

TİBET MİMARLIK imalat süresince maliyetleri denetler.

İmalat aşamasında doğru ekiplerle çalışmak projenin iyi uygulanması açısından önemli olduğu gibi maliyetler de işveren açısından önemlidir. İşveren adına tüm imalat ve malzemelerin en uygun fiyatlarla temin edilmesini denetler. En uygun maliyetle farklı ve özel mekanlar yaratır.

TİBET MİMARLIK mimari danışmanlık hizmeti verir.

Projenin her parçası projenin bütününe uygun olmalıdır. Uygulama aşamasında karşılaşılacak tüm detaylar, renk ve dokular, malzemeler ana tasarım kriterlerine göre şekillenir. Biz mimari danışman olarak doğru parçaların bir araya getirilmesiyle iyi tasarlanmış bir mekan yaratılmasını sağlarız.